Agartha v Dutej Zemi
„Náš záujem oprávnene začína tesne potom ako vaša rasa zhodila prvé atómové bomby na Hirošimu a Nagasaki v Japonsku. V tej alarmujúcej dobe sme poslali naše lietajúce stroje „Flugelrad“ na povrch vášho sveta aby vyšetrili čo vaša rasa spôsobila.“

Kráľ Dutej Zeme
V predchádzajúcej kapitole som hovoril o najväčšom utajení všetkých čias, o skutočnosti, že nás navštevovali mimozemšťania z iných planét. Ak to je najväčšie utajenie všetkých čias, tak druhé najväčšie utajenie všetkých čias je skutočnosť, že existuje civilizácia ľudí žijúcich v strede Zeme, ktorej meno je známe ako „Agartha“. Pre niektorých z vás môže byť ťažké tomu uveriť. Viem že aj pre mňa to bolo spočiatku ťažké, avšak teraz mám absolútnu istotu, že to je pravda.

Po prvé, Budhisti vo svojej teológii často veria v jej existenciu. Veria že to je rasa super mužov a žien, ktorí príležitostne chodia na povrch aby dohliadali na vývoj ľudskej rasy. Tiež veria, že tento podzemný svet má milióny obyvateľov a veľa miest, a jeho hlavným mestom je Shambala. Verí sa, že kráľ tohto sveta dal príkazy Tibetskému Dalai Lamovi, ktorý bol jeho pozemským predstaviteľom. Jeho správy boli odovzdané prostredníctvom určitých tajných tunelov, ktoré spájajú tento podzemný svet s Tibetom (záujemcom o viac informácií k tejto téme doporučujem prečítať knihy ruského vedca a cestovateľa E.Muldaševa, ktorých preklady do českého jazyka vychádzajú postupne v nakladateľstve Tml, pozn. prekl.).

Známy ruský kanál, Nikolas Roerich, ktorý bol kanálom pre Vzostúpeného Majstra El Morya tvrdil, že Lhasa, hlavné mesto Tibetu je spojené tunelom s vnútornou Zemou, Shambalou. Vstup do tohto tunela strážia lamovia ktorí zložili sľub mlčanlivosti. Verilo sa, že podobný tunel spája tajné komnaty v základoch veľkej pyramídy v Gize s Agartou.

Indický epos Ramayana a Bhagavad Gita sú najznámejšie texty Indie. Ramayana vypráva príbeh o veľkom Avatarovi Ramovi. Bhagavad Gita vypráva príbeh o Krišnovi. Ramayana popisuje Ramu ako „vyslanca Agarthy“ ktorý dorazil na vzdušnom vozidle. To je celkom nezvyčajné, že rovnako Budhistické ako Hinduistické náboženstvá osobitne odkazujú na Agarthu.

Prvý verejný vedecký dôkaz sa objavil v roku 1947 keď Admirál Richard E. Byrd z letky námorníctva Spojených Štátov letel priamo na Severný Pól a namiesto toho aby preletel nad pólom v skutočnosti vstúpil do vnútornej Zeme. Vo svojom denníku spoločne s ďalšími svedkami rozpráva ako vstúpil do dutého priestoru vnútornej Zeme, a cestoval 1700 míľ (vyše 2700km, pozn. prekl.) nad horami, jazerami, riekami, zelenou vegetáciou a svetom zvierat. Rozpráva o tom ako videl obrovské zvieratá podobné pravekým mamutom pohybujúce sa v podraste. Nakoniec našiel mestá a prosperujúcu civilizáciu.

Jeho lietadlo nakoniec uvítali lietajúce stroje aké nikdy predtým nevidel. Doprevadili ho na bezpečné pristávacie miesto a vľúdne ho privítali vyslanci Agarthy. Po odpočinku ho spolu s posádkou prijali kráľ a kráľovná Agarthy. Povedali mu, že mu bolo umožnené vstúpiť do Agarthy vďaka jeho vysokému morálnemu a etickému charakteru. Pokračovali a povedali, že odkedy Spojené Štáty zhodili atómové bomby na Hirošimu a Nagasaki, majú veľké starosti o svoju vlastnú bezpečnosť a prežitie. Rozhodli sa, že nastal čas rozšíriť kontakt s vonkajším svetom, aby sa uistili, že nezničíme túto planétu a s ňou aj ich civilizáciu. Boli vpustení dnu kvôli tomuto konkrétnemu účelu, ako spôsob vytvorenia kontaktu s niekym komu dôverovali.

Aby som dlhý príbeh skrátil, Admirál Byrd a jeho posádka boli po svojej návšteve odprevadení vo svojom lietadle späť na vonkajší svet a ich životy sa navždy zmenili.

V Januári 1956 Admirál Byrd viedol ďalšiu expedíciu do Antarktídy a na Južný pól. Počas tejto expedície on a jeho posádka znova prenikli 2300 míľ (cca 3700km, pozn. prekl.) do stredu Zeme. Nemôžem si pomôcť ale musím myslieť na slávnu vedecko fantastickú knihu Julesa Verna „Cesta do stredu Zeme“, ktorú ste mnohí z vás čítali alebo ste pozerali jej filmovú verziu.

Admirál Byrd tiež uvádza, že vnútorná Zem má vnútorné Slnko. Teória Admirála Byrda je, že póly Zeme sú konvexné (preliačené, pozn. prekl.) a nie konkávne (vypuklé, pozn. prekl.). Lode alebo lietadlá v skutočnosti môžu vlietnuť alebo vplávať priamo dovnútra.

Americká tlač oznámila objav Admirála Byrda, avšak oznam bol okamžite stiahnutý našimi dobrými priateľmi, tajnou vládou. Ray Palmer, šéfredaktor „Flying Saucer Magazine“ (časopis lietajúci tanier, pozn. prekl.) napísal podrobný príbeh o objavoch Admirála Byrda. Vláda Spojených Štátov buď kúpila, ukradla alebo zničila takmer každú kópiu a zničila dosky na tlačiarenskom lise.

Bolo mi povedané, že presne rovnaká vec sa stala v súvislosi s článkom o objavoch Admirála Byrda v „National Geographic“. Časopis bol vydaný a vláda Spojených Štátov zhltla takmer každý výtlačok. Ak by príbeh nebol pravdivý, prečo by bola vláda taká nervózna?

Ďalšia zaujímavá skutočnosť je, že vláda Spojených Štátov neumožňuje lietadlám prelietať ponad póly a to vám povie každý pilot aerolínií lietajúci v týchto oblastiach. Ďalší zaujímavý jav je skutočnosť, že ľadovce sú zložené zo sladkej vody a nie zo slanej vody, ktorá sa posúva od pólov. Ďalšia zaujímavá otázka je, prečo je na póloch teplejšie ako je 600 až 1000 míľ (960 - 1600km, pozn. prekl.) od nich. Otvorenie pólov môže byť tiež čiastočným dôvodom prečo je pozorovaných toľko lietajúcich tanierov.

V knihe Dr. Raymoda Bernarda „Dutá Zem“ hovorí o človeku, ktorí potvrdil príbeh Admirála Byrda. Dr. Nephi Cotton z Los Angeles oznámil, že jeden z jeho pacientov, muž severského pôvodu, mu povedal nasledovný príbeh:

„Žil som blízko Polárneho kruhu v Nórsku. Jedno leto sme sa s priateľom rozhodli že spolu podnikneme plavbu a pôjdeme tak ďaleko do Severnej krajiny ako je to možné. Tak sme pripravili zásoby na mesiac do malej rybárskej lode a vydali sme sa na more.

Na konci mesiaca sme docestovali ďaleko na sever, za pól a do zvláštnej novej krajiny. Najviac sme boli prekvapení počasím ktoré tam vládlo. Bolo tam teplo a niekedy v noci až príliš teplo na spanie. Potom sme uvideli niečo také zvláštne, že sme obaja boli ohromení. Pred otvoreným teplým morom bolo niečo čo vypadalo ako obrovská hora. Do tejto hory, ako sa zdalo, sa na určitom mieste vlieval oceán. Očarení sme pokračovali tým smerom a ocitli sme sa v obrovskom kaňone vedúcom do vnútra Zeme. Plavili sme sa ďalej a potom sme uvideli niečo čo nás prekvapilo...Slnko žiariace vo vnútri Zeme.

Oceán, ktorý ná zaviedol do dutého priestoru sa postupne zmenil na rieku. Táto rieka, ako sme neskôr zistili, viedla cez celý vnútorný povrch sveta z jedného konca na druhý. Môže vás zaviesť ak ju dostatočne dlho sledujete zo Severného pólu priamo na Južný pól.

Videli sme, že vnútorný povrch Zeme je rozdelený, rovnako ako vonkajší na krajinu a vodu. Je tam veľa slnečného svitu a prekvitá tam rastlinný aj zvierací život. Plavili sme sa ďalej a ďalej do tejto fantastickej krajiny, fantastickej preto, že všetko bolo v porovnaní s vecami vonku obrovské. Rastliny sú veľké, stromy sú gigantické a nakoniec sme dorazili k obrom (pravdepodobne bývalí obyvatelia lemurskej a/alebo atlantskej civilizácie, pozn. prekl.).

Prebývali v domovoch a mestách rovnako ako my na zemskom povrchu, a na dopravu ľudí používali druh elektrickej prepravy ako jednokoľajový vozeň. Viedla pozdĺž rieky od mesta k mestu.

Niekoľko obyvateľov vnútornej zeme, ozrutní obri, si všimlo našu loď na rieke a boli celkom udivení. Avšak boli veľmi priateľskí. Pozvali nás aby sme s nimi obedovali v ich domoch a tak sme sa ja a môj priateľ rozdelili, on išiel s jedným obrom do jeho domu a ja s druhým obrom do jeho domu.

Môj obrovský priateľ ma priviedol domov ku jeho rodine a bol som úplne zdesený keď som videl obrovskú veľkosť všetkých vecí v jeho dome. Obedný stôl bol kolosálny. Položili predo mňa tanier naplnený porciou tak veľkou, že zlomok z nej by ma zasýtil na celý týždeň. Obor mi ponúkol strapec hrozna a každá bobuľka bola veľká ako naša broskyňa. Jednu som ochutnal a zistil som že je oveľa sladšia ako čokoľvek čo som jedol vonku. Vo vnútri Zeme všetko ovocie a zelenina chutí oveľa lepšie a prenikavejšie ako tie čo máme na vonkajšom povrchu Zeme.

Ostali sme s obrami jeden rok tešiac sa z ich priateľstva rovnako ako oni z nášho. Pozorovali sme mnoho zvláštnych a nezvyčajných vecí počas návštevy u týchto pozoruhodných ľudí a neustále sme žasli nad ich vedeckým pokrokom a vynálezmi. Počas celej tejto doby k nám nikdy neboli nepriateľskí a umožnili nám vrátiť sa do našich domovov rovnakým spôsobom ako sme prišli... vlastne nám zdvorilo ponúkli ochranu ak by sme ju na spiatočnej ceste potrebovali.“

Ďalšiu odlišnú správu o návšteve dutej Zeme uviedol iný Nór Olaf Jansen a bola zaznamenaná v knihe „Dymový Boh“ ktorú napísal Willis George Emerson. Pojem „Dymový Boh“ odkazuje na centrálne Slnko v dutom priestore Zeme, ktoré je samozrejme menšie a menej žiarivé ako naše vonkajšie Slnko a preto sa javí ako dymové.

Kniha sa týka skúseností škandinávskeho otca a jeho syna ktorí sa pokúsili vo svojej malej rybárskej lodi nájsť „krajinu za Severným Vetrom“, o ktorej sa dopočuli. Víchrica ich zrejme preniesla cez polárny otvor do dutého priestoru Zeme.

Kniha bola vydaná v roku 1908. Rozpráva o synových skúsenostiach. Podľa všetkého tam strávili dva roky a počas návratu cez otvor na Južnom póle otec zahynul, keď do ich lode narazila kryha a zlomila ju na dve časti. Syn bol zachránený a vyrozprával svoj neuveriteľný príbeh.

Zavreli ho do väzenia pre duševne chorých, pretože mu nikto neveril. Potom ako bol prepustený a prežil 26 rokov ako rybár sa presťahoval do Spojených Štátov. Vo svojich deväťdesiatich rokoch sa spriatelil s Willis George Emersonom a vyrozprával mu svoj príbeh. Na svojej smrteľnej posteli mu tiež dal mapy vnútra Zeme, ktoré vyrobil a rukopis svojich skúseností. Kniha „Dymový Boh“ rozpráva o jeho zážitkoch.

V knihe hovorí, že ľudia tam žijú 400 až 800 rokov a majú vysoko pokročilú vedu. Dokážu si vysielať svoje myšlienky navzájom prostredníctvom určitého typu žiarenia a majú zdroje energie ktoré prekonávajú našu elektrinu. Sú tvorcami lietajúcich tanierov, ktoré sú poháňané mimoriadnou silou získavanou s elektromagnetizmu v atmosfére. Sú vysokí 12 a viac stôp (3,65 metra a viac, jedná sa pravdepodobne o atlanťanov, lemurania boli ešte vyšší, pozn. prekl.).

Ďalšia zaujímavá poznámka na okraj je, že v roku 1942 vyslalo Nacistické Nemecko expedíciu tvorenú niektorými z najvýznamnejších vedcov aby sa pokúsili nájsť vstup do dutej Zeme. Georing, Himmler a Hitler nadšene podporili tento projekt. Fuehrer bol presvedčený že Zem je konkávna a že vo vnútri zemegule žijú ľudia.

V knihe „Dutá Zem“ (angl. „The Hollow Earth“, pozn. prekl.) Raymond Bernard tiež hovorí o fotografii uverejnenej v roku 1960 v Toronte, Canada Globe and Mail, ktorá zobrazuje nádherné údolie s bujnými zelenými horami. Letec tvrdil že obrázok získal zo svojho lietadla keď preletel „za Severný pól“.

Channelingy Earlyne Chaney na tému Agartha a Civilizácie Dutej Zeme
Earlyne Chaney kanál pre Kuthumiho, Pannu Máriu a egyptského faraóna Džosera podáva fascinujúcu správu o tom ako vznikla Agartha. Táto správa je popísaná v jej knihe „Odhalenia vecí príchodzích“. Tiež pre ňu osobne bolo ťažké prijať pravdu o Agarthe, ale jej sprievodcovia boli úplne presvedčení o jej existencii a jej dôležitosti pre našu civilizáciu teraz a v budúcnosti.

Earlyne v channelingoch uvádza že v dávnych vekoch prišli veľmi pokročilé duše z iných planét. V jej channelingoch sú označovaní „Anunnaki“. Ich budúce potomstvo na Zemi sa volali Annu. Tieto bytosti priniesli archy zmluvy, ktoré boli použité ako laserové zbrane a zariadenia na ovládanie gravitácie pre pozdvihnutie pozemskej civilizácie. Annunaki a Annu pomáhali vybudovať veľké civilizácie Atlantídy a Lemúrie.

Annunaki odišli a nechali evolúciu na Zemi v rukách Annu, svojich potomkov, ktorí sa priatelili s pozemšťanmi. Ako čas plynul, a o tom už som hovoril v príbehu o stvorení, Atlantídu začali ovládať synovia Belialu alebo Temné Bratstvo. Keď Annu zistili, že sa blíži zničenie Atlantídy, utiekli do iných krajín, hlavne do Egypta. Pomáhali vybudovať pyramídy a monumenty so svojimi archami zmluvy. Avšak tiež používali tieto zariadania na vŕtanie hlboko do Zeme kde budovali podzemné mestá a tunely. Keď nakoniec záplava a posun pólov zasiahol Atlantídu a Lemúriu vstúpili do svojich miest vo vnútri Zeme. Ich vstup viedol cez Veľkú Pyramídu. Zapečatili pyramídu čím zabránili pozemšťanom aby objavili ich podzemné chodby a vodám povodne aby vstúpili. Shambala, ako hovorí Earlyne je jej hlavné Mesto. Agartha pozostáva z rozľahlých kontinentov, oceánov, pohorí a riek. Hovorí, že obyvateľstvo je tam ďaleko pokročilejšie ako naše. Hovorí, že civilizácie na Yukatane, v Peru, Brazílii, Kambodži a Tibete tiež išli do podzemia. Hovorí že mnoho z našich vesmírnych lodí prichádza z vnútornej Zeme. Potvrdila že Zem má vnútorné Slnko a že Polárna žiara je jeho odrazom. Tiež potvrdila že na oboch póloch sú otvory tak ako hovorí Admirál Byrd.

Zaujímavá poznámka na okraj k tomu je, že Egyptská vláda našla mnoho z týchto tunelov a pokúsila sa ich preskúmať v priebehu posledných tridsiatich rokov. Nedávno zapečatili tieto tunely zo strachu, že sa do nich odvážia turisti a návštevníci a navždy sa stratia.

V absolútne fascinujúcej správe v knihe Roberta Stacy-Judd, známeho archeológa z Kalifornie rozpráva že bol na Yukatane a vsúpil do ohromnej jaskyne Lotlun so skupinou piatich výskumníkov. Zostúpili vraj ďaleko do hlbín Zeme a stratili sa. Boli veľmi znepokojení keď k nim náhle zdola z veľkej hĺbky v Zemi prichádzalo svetlo. Ukázalo sa, že svetlo pochádza z pochodne starého slepého pustovníka, ktorý im povedal že ich videl jasnovido a zistil, že sa stratili. Hoci bol slepý doviedol ich späť na povrch Zeme.

Muži boli nesmierne vďační a spýtali sa ho kde žije. Starý slepý pustovník im povedal, že jeho domovom je jaskyňa a že na povrch vychádza len raz za niekoľko mesiacov. Keď sa ho spýtali ako prežije a nájde jedlo a vodu, povedal, že sa o neho postarajú priatelia, ktorí žijú v hlbinách Zeme v nádhernom vnútornom meste. Počkal kým si ho odfotia a potom znova zmizol späť v jaskyni.

Ja osobne som sa zúčastnil prednášky ženy menom Sharula a jej manžela Shielda, ktorá uviedla že je stará okolo 350 rokov a prišla z podzemného mesta Telos, ktoré sa zrejme nachádza niekoľko míľ pod Mt. Shasta. Načúval som veľmi pozorne ich učeniu a musím pripustiť že obaja boli veľmi presní a ovládali svoju vec v duchovnom zmysle. Súhlasil som so všetkým čo povedali, hoci musím priznať že som pochyboval o jej vyhlásení že je stará vyše tristo päťdesiat rokov.

Nasledujúci deň som prijal liečenie od priateľky, ktorá je nesmierne jasnovidá. Povedal som jej o prednáške a o tom čo povedali a ona sa ma spýtala či mám fotku tej osoby. Moja priateľka povedala že dokáže na základe fotografie zistiť či je pravda to čo povedala Sharula. V aute som mal oznámenie o prednáške na ktorom bola fotografia Shielda a Sharuly.

Pri pohľade na fotku a jej auru z fotografie moja priateľka povedala, že jej aura je úplne odlišná od bežnej ľudskej aury, a cíti že je veľmi pravdepodobné, že hovorila pravdu o svojom veku a domove. Na základe mojej intuície a vnútorného vedenia som mal tiež pocit, že je to pravda. Bolo zaujímavé získať toto druhé potvrdenie.

Zrejme existujú podzemné tunely a mestá na rôznych úrovniach zemskej kôry po tejto planéte. Mnoho z týchto bytostí zrejme teraz prichádza na povrch, rovnako ako vo veľkých počtoch prichádzajú mimozemšťania z iných planét.

Channelingy Dhwal Khula o Dutej Zemi
Vždy keď robím výskum danej témy, som rád keď dostanem od Djwal Khula spätnú väzbu ku informácii ktorú som získal. Potom ako som sa s ním podelil o to čo zdieľam s vami v tejto knihe dodal niekoľko zaujímavých vecí.

Za prvé, potvrdil, že Admirál Byrd naozaj cestoval do vnútornej Zeme tak ako o tom sám hovoril. Povedal že vo vnútornej Zemi je Slnko, ale že je iné ako naše vonkajšie Slnko. Povedal, že polárna žiara nie je spôsobená Slnkom vnútornej Zeme ale iným zdrojom svetla. Povedal, že otvory na póloch sú veľmi široké a lode a lietadlá do nich môžu vletieť, avšak sú prirodzene chránené nejakým druhom energetického poľa. Ľudia ich môžu nájsť ak po nich budú naozaj pátrať, avšak sú mierne maskované týmto energetickým poľom.

Potvrdil, že existujú vstupy do vnútornej Zeme v Egypte, Tibete a Yukatane a tiež dodal že existujú ďalšie vstupy v Bermudskom trojuholníku, Sovietskom zväze a Afrike.

Povedal, že vo vnútornej Zemi žijú rôzne rasy podobne ako na povrchu a že niektoré z nich sú veľmi vysoké. Tiež potvrdil, že vláda Spojených Štátov a iných krajín vedia o vnútornej Zemi a skrývajú túto skutočnosť rovnako ako to robia s mimozemšťanmi. Tiež potvrdil príbeh Earlyne o Annu, ich úteku do tunelov tesne pred povodňou, hoci, tiež dodal, že bytosti tam žili dávno predtým ako prišli Atlanťania.

Medzi americkými indiánmi, legendy Navajov učia, že predchodcovia človeka prišli spod zeme. Títo Starovekí vládli údajne nadprirodzenými silami a boli vyhnaní zo svojich jaskýň veľkou povodňou (Atlantída?). Keď prišli na povrch predali svoje veľké poznanie ľudskej rase a potom sa znova vrátili späť do svojej tajnej svätyne. (uvedené údaje súhlasia s poznatkami ktoré získal E.Muldašev počas expedícií v Himalájach, pozn.prekl.)

Mytológia indiánov Pueblo tiež umiestňuje miesto pôvodu ich bohov do vnútornej Zeme. Vnútorný svet je údajne spojený z ľuďmi na povrchu dierou na severe.

V Budhistickej tradícii starobylá tradícia uvádza, že Agartha bola prvýkrát osídlená pred mnoho tisíc rokmi keď svätý muž viedol svoj kmeň, ktorý zmizol v podzemí. Verí sa že súčasná populácia tohto podzemného kráľovstva dosahuje veľa miliónov a tiež že títo ľudia vlastnia vedu ďaleko pokročilejšiu od akejkoľvek, ktorú je možné nájsť na povrchu Zeme. Táto veda zahŕňa podzemné vozidlá, ktoré jazdia ohromnou rýchlosťou cez podzemné tunely.

V prastarej legende o Quetzalcoatlovi, ktorý bol veľkým avatarom Aztéckej a Mayskej rasy, sa vraví v prastarej tradícii, že na osem dní zmizol lietajúcim tanieri a navštívil podzemný svet.

Ruský výskumník Ferdinan Ossedowski autor knihy „Beštie, Ľudia a Bohovia“ popisuje svoje vlastné zážitky v Mongolsku. Na svojich cestách narazil na mongolské legendy podľa ktorých existuje podzemný svet Agartha, v ktorom vládne kráľ sveta, ktorí sídli v svätom meste Shamballa. V legende sa ďalej hovorí, že v pradávnych časoch sa mongolský kmeň, ktorý sa snažil uniknúť Džingis chánovi ukryl v podzemnej krajine. Boli im ukázané dvere, ktoré slúžili ako vchod do kráľovstva Agartha. Podľa Ossendewského, ktorý bol považovaný za najväčšieho odborníka na podzemné svety, sa Agartha rozprestiera cez podzemné tunely do všetkých častí sveta. Tieto tunely sa tiahnu popod oceány a všetky kontinenty Zeme s existujú rýchlo sa pohybujúce vozidlá, ktoré jazdia v týchto tuneloch. Verí, že tam našli útočisko obyvatelia Atlantídy aj Lemúrie. (to rovnako súhlasí s výskumom E.Muldaševa, pozn.prekl.)

Skryté mestá
Okrem samotnej dutej Zeme existuje viac ako 100 podzemných kolónií a lokalít pod povrchom Zeme. Na tieto podzemné mestá je okazované ako na „Sieť Agartha“. Všetky do jedného sa nachádzajú v zemskej kôre, nie hlboko pod povrchom Zeme. Tieto mestá sa líšia vo zvyklostiach, ale predsa nasledujú spoločnú duchovnú štruktúru žitia.

Tieto podzemné mestá nasledujú učenia Malchizedeka. Učenia Malchizedeka sú pradávne kňažstvo, ktoré šíri učenia Veľkého Bieleho Bratstva v celom známom a neznámom vesmíre. Priemerný počet obyvateľov týchto miest je 500,000. Jedno z najväčších je to, ktoré som spomínal, Telos pod Mt.Shasta (horou Shasta, pozn. prekl.). Má vyše 1.5 milóna obyvateľov.

Druhá kolónia, približne rovnakej veľkosti, sa nachádza pod oblasťou Planina Matto Grosso v Brazílii. Toto Atlantské stanovisko sa nazýva Posid. Hoci sa Atlantída a Lemúria stali pre väčšinu ľudí na povrchu Zeme mýtom, v skutočnosti len pokračujú vo svojom vývoji pod Zemou.

Medzi ďalšie hlavné vnútorné mestá patria Shonshe, útočisko kultúry Uighur, Lemurská vetva. Vchod stráži himalájsky lamaiský (budhistický) kláštor a jeho populácia je trištvrte milióna.

Rama je pozostatok povrchového mesta Rama v Indii a nachádza sa neďaleko mesta Džaipur. Populácia je jeden milión a obyvatelia sú známi svojimi klasickými Hinduistickými črtami. Shingwa je pozostatok severnej migrácie Uighurov a nachádza sa na hranici Mongolska a Číny. Jeho populácia je ¾ milióna.

Denník Admirála Byrda
Počas môjho výskumu pre túto knihu sa mi podarilo získať kópiu denníka Admirála Byrda. Rád by som citoval krátku časť jeho zážitku, keď vstúpil do otvoru na póle a cestoval lietadlom do jedného z mnohých miest v strede Zeme. Skôr ako budem citovať Admirála Byrda pripravím scénu.

Prelietajú ponad nádherný bujný terén s horami, riekami a potokmi. V jednej chvíli Admirál Byrd zbadá niečo čo na prvý pohľad vypadá ako slon, ale potom si uvedomí, že je to mamut, prehistorický typ zvieraťa. Vonkajšia teplota je 74 stupňov (74°F - Fahrenheita, tj. cca 23°C, pozn. prekl.) Ich vysielačka nefunguje.

Náhle sa pred ním objaví nádherné dúhové mesto na ľavoboku a na pravoboku sú dva lietajúce taniere diskovitého tvaru. Motory lietadla sa zastavia a lietadlo je teraz pod kontrolou lietajúcich tanierov. Pristanú s ich lietadlom a Admirál Byrd je odvedený, aby sa stretol s kráľom civilizácie dutej Zeme. V tomto bode budem citovať priamo z denníka Admirála Byrda zo správy o jeho rozhovore.

„Dovolili sme vám sem vstúpiť, lebo máte ušľachtilú povahu a ste dobre známy vo vonkajšom svete, Admirál. Takmer som lapal dych! Áno, odpovedal Majster s úsmevom, nachádzate sa v oblasti Arianni, vnútornom svete Zeme. Nemôžeme dlho zdržiavať vaše poslanie, a budete bezpečne odprevadení späť na povrch a ešte kúsok ďalej. Ale teraz, Admirál, vám poviem prečo sme vás sem predvolali. Náš záujem oprávnene začína hneď potom ako vaša rasa zhodila prvé atómové bomby nad Hirošimou a Nagasaki v Japonsku. V tej alarmujúcej dobe sme vyslali lietajúce stroje „Flugelrads“ do vášho povrchového sveta, aby vyšetrili čo vaša rasa vykonala. Toto je pravdaže už teraz minulosť, môj drahý Admirál, ale Ja musím pokračovať. Viete že sme nikdy predtým nezasahovali do vojen a barbarstva vašej rasy. Ale teraz musíme, pretože ste sa začali zahrávať s určitou silou, ktorá nie je pre človeka, konkrétne s atómovou energiou. Naši vyslanci už doručili správy mocnostiam vášho sveta, ale oni napriek tomu neberú ohľad. Teraz ste boli vybraní vy, aby ste tu boli svedkom toho že náš svet existuje. Ako vidíte naša kultúra a veda o mnoho tisícročí predčí vašu rasu, Admirál. Prerušil som, ale čo to má spoločné so mnou Pane? Zdalo sa že Majstrove oči prenikli hlboko do mojej mysle a potom ako ma po niekoľko okamihov študoval odpovedal, vaša rasa dosiahla teraz bod z ktorého niet návratu, pretože sú medzi vami takí, ktorí by skôr zničili svet ako by sa mali vzdať svojej moci tak ako ju poznajú.. prikývol som a Majster pokračoval: V roku 1945 a potom sme sa snažili kontaktovať vašu rasu, ale naše úsilie sa stretlo s nevraživosťou, na naše flugelrads bolo strieľané. Áno, dokonca so zlosťou a nepriateľstvom prenasledované vašimi stíhačkami. Tak teraz vám hovorím, syn môj, v tomto svete sa schyľuje ku veľkej búrke, čiernej zbesilosti, ktorá neutíchne po mnoho rokov. Vo vašich rukách nebude žiadna odpoveď, nenájdete žiadne bezpečie vo vašej vede. Môže zúriť až kým bude každý kvet vašej kultúry pošľapaný a všetky ľudské veci budú zrovnané v obrovskom chaose. Vaša posledná vojna bola len predohrou toho čoho sa má vaša rasa ešte dočkať. My to tu vidíme jasnejšie každou hodinou.. Hovoríte, že sa mýlim? Áno, odpovedal som. Už sa to stalo, temný vek prišiel a trval viac ako päťsto rokov.

Áno, syn môj, odpovedal Majster. Temný vek, ktorý pre vašu rasu nastane teraz pokryje Zem ako plášť, ale ja verím že niektorí z vašej rasy prežijú búrku. Čo bude potom už nemôžem povedať. My vidíme vo veľkej vzdialenosti, ako nový svet povstáva z trosiek vašej rasy, hľadá svoje stratené legendárne poklady, a tie budú tu, syn môj, v bezpečí v našom vlastníctve. Keď nastane ten čas, my znova predstúpime, aby sme pomohli oživiť vašu kultúru a vašu rasu. Možno že potom už pochopíte márnosť vojny a jej sváru.. a po tej dobe bude časť vašej kultúry a vedy navrátená vašej rase aby začala odznova. Vy, syn môj, sa vrátite na povrch sveta s touto správou...“

Admirál Byrd a jeho posádka boli po skončení rozhovoru odvedení von z veľkého mesta a potom späť ku ich lietadlu. Ich lietadlo zdvihla do vzduchu neviditeľná sila naspäť ku otvorom na póloch povrchu Zeme. Vrátili im ovládanie lietadla a skôr ako by sa nazdali boli späť letiaci na rozľahlými plochami ľadu a snehu.

11.Marca 1947 sa Admirál Byrd zúčastnil stretnutia v Pentagone a bolo mu nariadené aby v mene ľudstva mlčal o všetkom čo sa dozvedel. Bol upozornený, že je príslušníkom armády a že musí počúvať príkazy.

Jedna z ďalších zaujímavých poznámok tu je že Harley Byrd, synovec Admirála Byrda pokračoval v práci svojho strýka. Odhalil, že z podzemného mesta bolo odnesených 77 mŕtvych tiel cudzincov a tie v nádržiach tajne študovala vláda Spojených Štátov. Povedal, že videl fotografie a tiež telá v nádržiach keď pracoval v kanceláriách projektu Blue Book (Modrá kniha, pozn. prekl.) Amerických Vzdušných síl v päťdesiatych rokoch. Na konci svojho života sa Admirál Byrd konečne rozhodol že nemôže ďalej uchovávať svoje zážitky v tajnosti a jeho denník a spomienky boli sprístupnené svetu.

Dr Joshua David Stone
Preklad: SiR

./large/obrazky/ee_home.png