obrazky/ee_logo_fb.pngobrazky/fialovy_plamen_fb.png
Slnko je dnes v znamení Váhy (živel:Vzduch)
tenké črevo./obrazky/YingYang.giftenké črevo
Ubúdajúca Luna je dnes v znamení Váhy (živel:Vzduch)
Ubúdajúca Luna je dnes v znamení Váhy (živel:Vzduch)
Merkúr (Rozum)Venuša (City)Mars (Sila)Jupiter (Plány)Saturn (Obmedzenia)Urán (Nápady)Neptún (Sny)Pluto (Zmeny)
Škorpión (snaha dostať sa do hĺbky)Váhy (krása, rovnováha, spravodlivosť)Panna (radosť z detailu, služba)Škorpión (snaha dostať sa do hĺbky)Strelec (hľadanie zmyslu)Baran (schopnosť spontánneho nadšenia)Ryby (intuícia, empatia, fantázia)Kozoroh (zodpovednosť, dôslednosť)
Tip: Nastav kurzor myši a počkajSpoznaj Sám Seba
 
 
 
 
http://toplist.sk/count.asp?id=1136761&logo=mc
./large/obrazky/hand_prev.gifpredchádzajúci článok      nasledujúci článok./large/obrazky/hand_next.gif
Veda a technika

Článok je zaradený do kategórií:
ČlánokKľúčové slováKomentáreSúvisiace články
A-   A+


Základná chyba, ktorej sa dopúšťa súčasná materialistická veda je jej predpoklad, že vesmír je racionálny t.j., že úplne všetko je možné vysvetliť a dokázať ľudským rozumom. Tento predpoklad je od základu chybný, veď ani taká bežná a človeku blízka vec, ako sú ľudské city sa rozumom dokázať nedá. Lásku a strach už určite zažil každý z nás, a pritom nikto z nás svoje city nevie svojim rozumom dokázať ba ani vysvetliť. Súčasný materialistický determinizmus robí z ľudí nesvojprávnych otrokov a ubíja v človeku morálne a etické hodnoty. Z pôvodne idealistickej vedy a techniky sa stal bezcitný kult rozumu a konzumu, s cieľom ovládať a manipulovať iných ľudí, životné prostredie a realitu. Dôsledkom takéhoto prístupu sa sa z nášho života vytráca mystérium, láska k blížnemu a k prírode, naša existencia sa mení na konkurenčný boj a postráda hlbší zmysel.

Z histórie vieme, že vedecké poznanie sveta nie je absolútne a nemenné, ale že sa neustále mení a vyvýja, preto si treba uvedomiť, že aj súčasné vedecko-technické poznatky budú v budúcnosti prekonané a staná sa zastaralými. V tejto sekcii je výber článkov, ktoré upozorňujú na nevyriešené otázky a dogmy v materialistickej vede, a ďalej vedecké články s idealistickým základom, ktoré ponúkajú alternatívny pohľad k tomu, čo sa školákom dogmaticky vtĺka do hláv ako večná pravda.

Informácie obsiahnuté v článku nemusia vždy zodpovedať názorom a presvedčeniam autora stránky.Pridané : 2006-05-10 17:10:21
Zdroj :
Sídlo :

Verzia pre tlač   Bookmark and Share   pošli na vybrali.sme.sk