obrazky/ee_logo_fb.pngobrazky/fialovy_plamen_fb.png
Slnko je dnes v znamení Ryby (živel:Voda)
hrubé črevo./obrazky/YingYang.gifpľúca
Dorastajúca Luna je dnes v znamení Baran (živel:Oheň)
Dorastajúca Luna je dnes v znamení Baran (živel:Oheň)
Merkúr (Rozum)Venuša (City)Mars (Sila)Jupiter (Plány)Saturn (Obmedzenia)Urán (Nápady)Neptún (Sny)Pluto (Zmeny)
Baran (schopnosť spontánneho nadšenia)Baran (schopnosť spontánneho nadšenia)Kozoroh (zodpovednosť, dôslednosť)Škorpión (snaha dostať sa do hĺbky)Kozoroh (zodpovednosť, dôslednosť)Baran (schopnosť spontánneho nadšenia)Ryby (intuícia, empatia, fantázia)Kozoroh (zodpovednosť, dôslednosť)
Tip: Nastav kurzor myši a počkajSpoznaj Sám Seba
 
 
 
 
http://toplist.sk/count.asp?id=1136761&logo=mc
./large/obrazky/hand_prev.gifpredchádzajúci článok      nasledujúci článok./large/obrazky/hand_next.gif
Veda a technika

Článok je zaradený do kategórií:
ČlánokKľúčové slováKomentáreSúvisiace články
A-   A+


Základná chyba, ktorej sa dopúšťa súčasná materialistická veda je jej predpoklad, že vesmír je racionálny t.j., že úplne všetko je možné vysvetliť a dokázať ľudským rozumom. Tento predpoklad je od základu chybný, veď ani taká bežná a človeku blízka vec, ako sú ľudské city sa rozumom dokázať nedá. Lásku a strach už určite zažil každý z nás, a pritom nikto z nás svoje city nevie svojim rozumom dokázať ba ani vysvetliť. Súčasný materialistický determinizmus robí z ľudí nesvojprávnych otrokov a ubíja v človeku morálne a etické hodnoty. Z pôvodne idealistickej vedy a techniky sa stal bezcitný kult rozumu a konzumu, s cieľom ovládať a manipulovať iných ľudí, životné prostredie a realitu. Dôsledkom takéhoto prístupu sa sa z nášho života vytráca mystérium, láska k blížnemu a k prírode, naša existencia sa mení na konkurenčný boj a postráda hlbší zmysel.

Z histórie vieme, že vedecké poznanie sveta nie je absolútne a nemenné, ale že sa neustále mení a vyvýja, preto si treba uvedomiť, že aj súčasné vedecko-technické poznatky budú v budúcnosti prekonané a staná sa zastaralými. V tejto sekcii je výber článkov, ktoré upozorňujú na nevyriešené otázky a dogmy v materialistickej vede, a ďalej vedecké články s idealistickým základom, ktoré ponúkajú alternatívny pohľad k tomu, čo sa školákom dogmaticky vtĺka do hláv ako večná pravda.

Informácie obsiahnuté v článku nemusia vždy zodpovedať názorom a presvedčeniam autora stránky.Pridané : 2006-05-10 17:10:21
Zdroj :
Sídlo :

Verzia pre tlač   Bookmark and Share   pošli na vybrali.sme.sk